"Wszystko zweryfikuje boisko"

Trenerem zespołu został Cezary Adamski‼ - związany od dziecka z Czarnymi Dęblin, gdzie występował w drużynach młodzieżowych, a także zapisał się w historii klubu jako zawodnik pierwszej drużyny w sezonie 2013/14, kiedy to zespół awansował do IV Ligi. Jako debiutujący w klasie okręgowej obrońca zdobył w 26 spotkaniach cztery bramki oraz zanotował jedną asystę. Ponadto reprezentował również barwy Zrywu Sobolew oraz ostatnio Mazowsza Stężyca.

Prezentujemy pierwszy wywiad z trenerem!

,,WSZYSTKO ZWERYFIKUJE BOISKO"

Jak wygląda sytuacja kadrowa drużyny, czy były już rozmowy z zawodnikami? Kiedy odbędzie się pierwszy trening?

Cezary Adamski: Otworzenie nowego klubu było oparte na opiniach i chęci zmian w Dęblińskiej piłce, na wstępie zadeklarowała się spora grupa zawodników, jednak jak to w życiu bywa czas pokaże na kogo będę mógł liczyć w stu procentach, aby przygotować się do zmagań ligowych. Dopóki nie zaczniemy się spotykać na treningach i nie będę miał pewnych deklaracji zawodników nie popadam w euforię. Pierwszy trening odbędzie się w piątek (02.07.2021) o godzinie 19:00 na Orliku przy Liceum Ogólnokształcącym.

Jaki cel stawiasz sobie jako trener w pierwszym sezonie? Czy będziemy mogli zobaczyć Cię również na boisku?

C.A: Moim osobistym celem jako trener jest szybki awans do Klasy A. Sam grając w piłkę nigdy nie chciałem znaleźć się w najniższej klasie rozgrywkowej, więc rozumiem też nastawienie niektórych zawodników, którzy obecnie grają w wyższych ligach. Jeśli chodzi o moje występy jestem nastawiony optymistycznie, jeśli będę potrzebny drużynie również na boisku jako zawodnik to na pewno się na nim pojawię.

Czy w sezonie będziemy wiedzieć drużynę grająca ofensywnym ustawieniu? Możesz cos zdradzić?

C.A: W tej klasie rozgrywkowej skład oraz taktyka zmienia się bardzo często, w tym moja rola jako trenera, aby sprawdzić zespół w różnych formacjach zarówno defensywnych jak i ofensywnych. Będziemy starać się grać głównie ofensywnie, jednak wszystko zależy od przygotowania drużyny co w tym momencie jest ciężkie do stwierdzenia.

Czy po spadku Gabarytów do B Klasy będziecie pierwszą siłą piłkarską w Dęblinie?

C.A: Ciężko powiedzieć, tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko. Drużyna Gabarytów gra oraz trenuje ze sobą już kilka lat, wiec przewaga jest po ich stronie. Mam nadzieję, że rywalizacja między nami pozostanie tylko i wyłącznie na boisku.

#wracamydogry