" Marzy nam się Klasa A "

Prezentujemy wywiad z Prezesem Zarządu naszego klubu Kamilem Krypskim!

Co skłoniło do utworzenia klubu, który ma być kontynuacją tradycji KKS Czarnych Dęblin?

Kamil Krypski: Przekonała nas do tego sytuacja Dęblińskiej piłki nożnej. My jako zarząd chcemy stworzyć coś nowego, coś lepszego i iść w dobrym kierunku. Jak sami wiemy większość piłkarzy z Dęblina gra w okolicznych klubach, stworzyliśmy klub, który będzie miejscem dla tych piłkarzy. Będą mogli grać dla naszego miasta, tutaj gdzie się wychowali i reprezentować z dumą barwy klubu z tak bogatą historią.

Jakie cele stawiane są w klubie na nadchodzący sezon?

K.K: Celem klubu jest propagowanie piłki nożnej w naszym mieście, oczywiście nie zamykamy się na inne sekcje, z biegiem czasu może okazać się, że jest zapotrzebowanie na inne sekcje w Dęblinie. Jeśli chodzi o piłkę nożną chcemy szkolić i wychowywać starszą młodzież, również prowadzić zajęcia sportowe dla wszystkich zainteresowanych grą w piłkę. Głównym celem drużyny seniorów w pierwszym sezonie jest jak najlepsza gra, z roku na rok chcemy iść w górę - marzy nam się Klasa A.

Drużyna ma w następnym sezonie rywalizować w Klasie B. Macie jakiś konkretny plan pod względem organizacyjnym i finansowym jak do tego doprowadzić?

K.K: Jeżeli chodzi o organizację jest to najniższa klasa rozgrywkowa. Spełniliśmy już wszystkie wymogi jeżeli chodzi o występy w nadchodzącym sezonie, zostaliśmy członkami Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, a także posiadamy licencję na występy w Lubelskiej Klasie B w sezonie 2021/22. Jeśli chodzi o zgłoszenie drużyny do ligi jesteśmy gotowi do sezonu. W lipcu rozpoczynamy treningi, i mamy dwa miesiące na to, aby przygotować się do ligowych zmagań.

Funkcjonowanie klubu to również środki finansowe. Jaki pomysł ma Zarząd na czele z Prezesem, aby uporać się ze wszystkimi kosztami?

K.K: Jeśli chodzi o finanse to członkowie klubu zadeklarowali się do uiszczania opłaty w ramach składek członkowskich, podobnie jak zarząd. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z Urzędem Miasta Dęblin, gdzie chcemy złożyć wniosek o dotację celową w następnym roku. Licząc jakie są koszty utrzymania drużyny na sezon poradzimy sobie ze środków własnych oraz liczymy na pomoc od potencjalnych sponsorów.

Marzy się w Dęblinie przywrócenie IV Ligi, na której to poziomie działalność zakończyli Czarni Dęblin?

K.K: Jak najbardziej chcielibyśmy tam dotrzeć. Naszym celem jest, aby Dębliński klub zagrał w jak najwyższej klasie rozgrywkowej. Wiemy, że dotarcie do czwartej ligi to lata pracy i ogrom zaangażowania. Dążymy do tego, aby zajść jak najwyżej, zaczynając od Klasy B, następne sezony pokażą na co nas stać.